MISTRZOSTWA POLSKI – ANDRYCHÓW 2017

 IMG_5337 (2)

W dniach 27-28 maja 2017 r., w hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate, w których wzięło udział blisko 400 zawodników z 36 klubów, w tym dwóch z Kyokushin Tezuka Group.

IMG_3330 (2)

Organizatorem tej prestiżowej imprezy sportowej był nasz klub, a współorganizatorami Klub Karate Mawashi z Choczni, Urząd Gminy w Andrychowie oraz Powiat Wadowicki. W pierwszym dniu imprezy, w godzinach przed południowych rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki.

IMG_3979 (2)

W tej konkurencji nasz klub reprezentowała liczna grupa bardzo dobrze przygotowanych zawodników, którzy w wyniku stoczonych pojedynków zajęli:

I miejsce: Emilia Góral

II miejsce: Graca Maja, Dominika Smolec, Wiktoria Warpacha

III miejsce: Wiktoria Filus, Paulina Kałużna, Kamila Saferna i Mateusz Matonóg.

Po dekoracji finalistów z tej konkurencji odbyło się oficjalne otwarcie zawodów poprzedzone wejściem sędziów oraz zawodników Knockdown przez bramę Tori, któremu towarzyszyła muzyka i efektowne ognie. Zawody otworzyli: Pan Tomasz Żak, Burmistrz Gminy w Andrychowie oraz Hanshi Jan Dyduch, Prezes Zarządu OYAMA PFK.

IMG_5316 (2)

Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu licznie przybyłych gości zaproszonych oraz kibiców rozpoczęły się walki w KNOCKDOWN, z udziałem zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych: Młodzieżowców (18-22 lat), Seniorów (22-35 lat) oraz Seniorów Starszych (powyżej 35 lat).

IMG_5173 (2)

I tu nasz klub reprezentowało troje doświadczonych zawodników Katarzyna Kasperek, Przemysław Brusik i Przemysław Pałosz, którzy jak zawsze nas nie zawiedli, a ich walki przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń. W wyniku ekscytujących pojedynków zajęli:

IMG_5276 (2)

Katarzyna Kasperek – I miejsce i tytuł Najlepszej Zawodniczki MP

IMG_5245 (2)

Przemysław Brusik – I miejsce

IMG_5253 (2)

Przemysław Pałosz – III miejsce

W drugim dniu MP rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów (14-16 lat) i Juniorów Starszych (16-18 lat) na trzech polach walki.

IMG_6074 (2)

W tej konkurencji na podium również nie zabrakło naszych reprezentantów.

I miejsce: Kacper Kasperek, Michał Smolec

II miejsce: Roksana Czajkowska, Konrad Kwiatkowski

III miejsce: Wiktoria Sołtys, Julia Chmura

IMG_5351 (2)

 Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 30 Maj 2017 o godz. 11:43 w kategorii MKK. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentowanie i pingowanie zostały wyłączone.

Komentowanie wyłączone.